.

Pasākumi

sociālā eksperimenta "Cieņas velopatruļas" rezultāti

Pirmajā dienā, pēc četru stundu darba konstatēts, ka aptuveni 80% velosipēdistu nav šī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pastāstīja Policistu velobiedrības priekšsēdētājs Zintis Gailis. Tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc šajā gadā ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā jau vairāki riteņbraucēji.
15.aprīlī Rīgas ielās pirmo reizi norisināsies sociālais eksperiments "Cieņas velopatruļas", kuras rīko CSDD sadarbībā ar Valsts policiju (VP) un Policistu velobiedrību. Velopatruļu dalībnieki fiksēs agresīvos riteņbraucējus. Eksperimenta pirmajā dienā patrulēšana veikta četros maršrutos: Centrs-Berģi, Vecrīga-Mežaparks, Centrs-Imanta un Promenāde-Dārziņi, raidījumam "Pēcpusdiena" pastāstīja velobiedrības priekšsēdētājs Zintis Gailis, kurš pats piedalījās velopatruļā pa Rīgas ielām.
Četru stundu laikā policistu formās tērptie biedrības pārstāvji aprunājušies ar aptuveni 150 velobraucējiem, no kuriem 10% izrādījuši agresīvu braukšanas stilu, kas visbiežāk izpaudās, pārbraucot krustojumu pie kustību aizliedzošās sarkanā luksofora signāla. Tikai daži velobraucēji nav izrādījuši vēlmi apstāties un uzklausīt policijas pārstāvjus, kuri paši aktīvi nodarbojas ar velobraukšanu.
Satraucošs izrādījies fakts, ka ap 80% velobraucēju nav vadītāja apliecības, kas atļautu doties ceļu satiksmē ar velosipēdu, pavēstīja policijas velobiedrības pārstāvis Gailis.
Kāds velokurjers atzinies, ka pa galvaspilsētas ielām bez tiesībām vadīt velosipēdu pārvietojas četrus gadus. Velokurjeri tiek minēti arī kā vieni no agresīvākajiem braucējiem pilsētas satiksmē, reizēm pārvietojoties pa braukšanas joslas vidu. Kā vienīgo risinājumu policijas pārstāvis Latvijas Radio minēja atsevišķas velopolicijas veidošanu.

sociālais eksperiments "Cieņas velopatruļas"

No trešdienas, 2015.gada 15.aprīļa, Rīgas ielās pirmo reizi norisināsies sociālais eksperiments "Cieņas velopatruļas", kuru rīko CSDD sadarbībā ar Valsts policiju un Policijas velobiedrību. "Cieņas velopatruļu" laikā, līdz pat aprīļa beigām, policijas darbinieki, kuri ikdienā arī aktīvi pārvietojas ar velosipēdiem, veiks velobraucēju uzvedības mērījumu: fiksējot pārgalvīgos un agresīvos braucējus, kā arī uzslavējot cieņpilnākos satiksmes dalībniekus. Patruļu rezultātā tiks apkopota informācija par populārākajām situācijām, kas ik sezonu izraisa spriedzi starp aktīvākajām satiksmes dalībnieku grupām.

Pieredze rāda, ka diemžēl dažu atsevišķu velobraucēju attieksme un pārgalvība ik gadu rada papildus spriedzi uz ceļa un konfliktsituācijas ar pārējiem satiksmes dalībniekiem. Tas rezultējas arī ceļu satiksmes negadījumu statistikā. Valsts policijas fiksēto ceļu satiksmes negadījumu skaits ar cietušajiem, kuros iesaistīti velosipēdisti un gājēji, pēdējo piecu gadu laikā ir dubultojies. Savukārt šī gada pirmajos trīs mēnešos bojā gājuši jau trīs, bet cietis 41 velobraucējs. Salīdzinājumā ar pērnā gada sākumu cietušo velobraucēju skaits ir audzis par gandrīz 16%. Jāpiebilst, ka pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības apkopotās informācijas, pērn par 17% pieaugusi arī velo kustība Rīgā.
Līdz ar īpašo velopatruļu izbraukšanu galvaspilsētas ielās CSDD kopā ar partneriem turpina pērn uzsākto informatīvo ceļu satiksmes drošības kampaņu "Cieņa darbojas!", aicinot atcerēties, ka uz ceļa neviens nav pārāks par citiem un atsevišķu satiksmes dalībnieku nevērība pret apkārtējiem tikai vairo savstarpējos konfliktus un negadījumu skaitu. Kampaņas galvenais uzdevums ir veidot jaunu satiksmes kultūru, kurā agresīva, sevi un apkārtējos apdraudoša, braukšana nav pieņemama.
Kā norāda CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, tad vasara ir karstākais laiks ceļu satiksmē gan tiešā, gan pārnestā nozīmē: "Pēdējos gadus šajā sezonā saskaramies ar būtībā vienu un to pašu problēmu - diemžēl bieži vien dažādi satiksmes dalībnieki savā starpā nesaprotas. Gājēji dusmojas uz autovadītājiem, autovadītāji uz velobraucējiem, savukārt velobraucējiem šķiet, ka ar viņiem satiksmē neviens nerēķinās. Pieredze rāda, ka patiesība ir pa vidu. Pašlaik saskaramies ar to, ka katras satiksmes dalībnieku grupas tēlu var pamatīgi sabojāt pat viens karstgalvis, izraisot nevajadzīgus konfliktus vai negadījumus. Tāpēc konkrēto satiksmes dalībnieku grupas pašcieņas jautājums ir nepieļaut, ka atsevišķi pārgalvji grauj iespaidu par visiem kopumā."
Kampaņas "Cieņa darbojas!" ietvaros velobraucēji un ikviens satiksmes dalībnieks tiks uzrunāts arī ar video klipiem un vides reklāmām, kā arī visiem būs iespēja īpašā "Cieņ-o-metra" aplikācijā noskaidrot savu uzvedības kultūras līmeni ceļu satiksmē.
Kampaņu organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta - SIA "Statoil Fuel & Retail Latvia" un "If Apdrošināšana".

Liepājas Velokross 2015

Liepājas Velokross 2015
Riteņbraukšanas kluba "Liepāja" pārstāvis Viesturs Zuzāns lēš, ka Liepājas velokrosa sacensībās sestdien 7. Martā piedalījās ap pussimts dalībnieku, kuri sacentās vairākās vecuma grupās.
Bez liepājniekiem sacensībās startēja arī viesi no Rīgas un Kuldīgas. Kuplākais dalībnieku skaits bija "Open" grupā, kurā par sponsoru balvām un diplomiem ar trasi un pretvēju cīnījās 20 vīru.Velokrosa čempionāta trase bija iekārtota Jūrmalas parkā bojāgājušo jūrnieku un zvejnieku piemiņai veltītā pieminekļa apkārtnē. Šī riteņbraukšanas paveida sacensību noteikumi paredz, ka trasē ir jābūt vairākām kāpnēm un šķēršļiem uz zemes, līdz ar to braucējiem bija jāpārvar trīs parkā izvietotās kāpnes. Divreiz tās bija jāpārvar lejup, bet vienreiz - augšup. Ja augšupceļā velosipēds bija nesams, tad lejup vairāki velokrosā pieredzējuši vīri laidās sava divriteņa mugurā. Vēl divi šķēršļi bija uz zemes šķērsām ceļam nostiprināti baļķēni, un arī to pārvarēšana bija katra rokās. Lielākoties braucamais tiem tika pārcelts pāri, bet netrūka arī dalībnieku, kuri viegli pārripoja pāri šīm barjerām.
No POLICISTU VELOBIEDRĪBAS Startēja arī Normands Treilons, kurš sava vecuma grupā izcīnija otro vietu. Kopvērtējumā pie divdesmit piecus gadus jaunākiem izcīnīja septīto vietu.
Apsveicam! Normandu Un POLICISTU VELOBIEDRĪBU ar veiksmīgo startu 2015. gada velosezonā

Amatnieku tirgus

 

 

05.04.2015 notika Latvijas mājražotāju rīkotais mājražotāju un amatnieku tirgus.POLICISTU VELOBIEDRĪBA pasākuma ietvaros velobraucējiem dalīja atstarojošās vestes, atstarotājus, informatīvos līdzekļus, kā arī skaidroja par drošu un pareizu braukšanu ar velosipēdu. Visi interesenti varēja iepazīties ar velo policista apģērbu, aprīkojumu.

Pēc veksmīgā starta Beļģijā, POLICISTU VELOBIEDRĪBA komanda TREK Ikšķeles posma izcīna 2.vietu

 

19.jūlijā, Ikšķilē norisinājās kalnu riteņbraukšanas seriāla "Volkswagen Trek kauss 2014" ceturtais posms, kas vienlaikus būs arī "Sportlat balvas" 9.posms un ko rīko veikals "Trek" un biedrība "Sportlat". Zīmīgi, ka šoreiz gan "Moller auto Krasta" 50km maratona distancē, gan "Trek Superfly" 30km pusmaratona distancē starts būs vienlaicīgi - plkst. 12.
Veiksmīgi POLICISTU VELOBIEDRĪBA komanda pavada kārtējo posmu "Trek Superfly" 30km pusmaratona distancē. Atzīmējami Gatis Detlavs,Juris Tišaņinovs,Vitālijs Belogrīvs, Artūrs Ločmelis, Didzis Karlovskis, kuri nesa savu ieguldījumu komandas uzvarai . Īpaši Juris Visockis , Ziedonis Brēdiks, Līga Actiņa kuri teicami finišēja dodot komandai svarīgos punktus. Arī perspektīvais POLICISTU VELOBIEDRĪBA velobraucējs Kristofers Lembergs uzrādīja labu sniegumu, un apliecina sevi , ka spēcīgu komandas velobraucēju. Kopumā komandai pievienojas vēl viens izcīnīts kauss par otro vietu.

LATVIJAI izcīnīta otrā vēsturiskā medaļa!

 

2014.gada 17.jūlijā Beļgijā, Briselē turpinājās Eiropas policistu un ugunsdzēsēju sporta spēles. Pēc Latvijas policistu velokomandas velobraucēja Jura Visocka teicamā finiša un izcīnītās trešās vietas, bronzas medaļas, komanda bija apņēmības pilna iegūt savā īpašumā vēl medaļas , un jau kalnu divriteņu (MTB) velosportā. Komandai ierodoties sacensību norises vietā, un iepazīstoties ar sacensību dalībniekiem , bija skaidrs, ka cīņa būs spraiga un, kā galvenie konkurenti uz godalgotajām vietām būs Beļģi, Spāņi. Neskatoties uz sīvo konkurenci, Latvijas velobraucējiem izdevās vēl pie bronzas medaļas pievienot klāt sudraba medaļu. Tas izdevās komandas velobraucējam Zintim Gailim. Kopumā velosportā ir sasniegti labi rezultāti un ar divām medaļā Latvijas policisti, velobraucēji ir apliecinājuši sevi , kā spēcīgus velobraucējus starp pasaules spēcīgajām velovalstīm. Pārējie komandas velobraucēji ierindojās savās grupās sekojoši: Gatis Detlavs 7.vieta, Juris Visockis 5.vieta, Mārtiņš Dzelmītis 9.vieta, Normands Treilons 7.vieta, Aldis Teinaišeis 6.vieta. Labie rezultāti, neļāva spēcīgām velovalstīm ieņemt Latvijas velobraucēju izcīnītās vietas. Pēc teicamiem sasniegumiem komanda dodas mājās. Liels paldies par atbalstu ir sakāms Valsts policijai, Latvijas iekšlietu darbinieku arodbiedrībai, Diva-sm, Latvijas dzelzceļš, Gfitnes, Rīgas pašvaldības policijai.