Policistu_Velobiedriba_logo

Droša braukšana Drošs un zinošs LATRIT

Skolēnu drošai velo braukšanai veltīta akcija „Zinošs un drošs” Rīgā, 28.augustā.
Akcijas mērķis:
1. pievērst masu mediju, izglītības iestāžu un visas sabiedrības uzmanību CSN mācīšanas nepieciešamībai skolās kā svarīgākajam priekšnoteikumam skolēnu velosipēdistu drošībai satiksmē.
2. Aktualizēt satiksmes dalībnieku uzmanību tam, ka tuvojas mācību gads un ielās parādīsies velosipēdisti – skolēni.

Akcijas nepieciešamības pamatojums: sākoties mācību gadam, Rīgas satiksmē ievērojami palielināsies skolēnu skaits, kuri ceļu no mājām uz skolu izvēlēsies veikt ar velosipēdu. Velobraukšana kā ekoloģisks, demokrātisks un ātrs pārvietošanās veids kļūst aizvien populārāks tieši jauniešu vidū. Taču Rīgas pilsētā velosipēdists ir viens no mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gan piemērotas infrastruktūras trūkuma, gan citu satiksmes dalībnieku attieksmes, gan bieži arī paša velosipēdista mazās pieredzes un CSN nezināšanas dēļ.
Akcijas norises vieta: Āgenskalna sākumskola
Akcijas norises vietas pamatojums: Āgenskalna sākumskola ir viena no skolām, kura apguvusi “Veloskola” apmācību kursu 2012./2013. mācību gadā.
Akcijas dalībnieki:  LATRIT, Āgenskalna sākumskolas skolēni (ap 30), Blue Shock Bike, Tru Fix Kru, Tern, Policistu Velobiedriba, SIA “Velokurjers”,  SiXT velo noma, CSDD, Satiksmes Departaments, mediji.
Dalībnieku izvēles pamatojums: Ir nepieciešams, lai tie, kuri ikdienā rūpējas par velo drošību uz ielām, sniegtu padomus un ieteikumus mazajiem velo braucējiem. Dažādie velosipēdu veidi tiek rādīti, lai parādītu, cik daudz un dažādi var būt velosipēdi un to lietotāji, kā arī lai mazajiem velo braucējiem būtu interesantāk vērot pasākuma norisi.
Akcijas norises programma:
13.00 – 13.02: Āgenskalna sākumskolas administrācija uzrunā savus audzēkņus
13.02– 13.04: Latvijas Riteņbraucēju apvienība uzrunā akcijas dalībniekus
13.04 – 13.07: Blue Shock Bike pastāsta par elektro velosipēdiem, kāds no pārstāvjiem parāda kā darbojas
13.07 – 13.10: Biedrība Tru Fix Kru pastāsta par tautā dēvētajiem “fiksīšiem”
13.10 – 13.13: “Tern” pastāsta par saliekamo velo priekšrocībām
13.13 – 13.16: SIA “Velokurjers” pastāsta par kravas jeb “cargo” velosipēdu
13.16 – 13.19: Policistu Velobiedrība (policisti kā bērnu autoritāte) pastāsta par savu darbību velo jomā (aktivitāte pēc izvēles)
13.19 – 13.22 “SiXT” pastāsta par velo nomas iespējām Rīgā
13.22– 13.25: CSDD var stāstīt par ceļu satiksmes  drošību, uzsverot (saistīt daudzos velo veidus ar ceļu satiksmes negadījumiem varētu apmēram šādi – cik dažādi ir velosipēdi , tik dažādi ir ceļu satiksmes dalībnieki)
13.25 – 13.28: Rīgas domes Satiksmes departaments stāsta par veloapmalēm, ko darīt, ja tās traucē
13.28 – 13.40: Bērni var izmēģināt dažādos velosipēdus, pavizināties kravas velosipēdā
13.40 – 14.00: Akcijas noslēgumā mediji var uzdot jautājumus bērniem par ceļu satiksmes drošību, cik droši bērni jūtas uz ielām, vai ikdienā pārvietojas ar velo, vai bērni zina CSN un kā tos apguvuši. Ja ir  ieradušies arī bērnu vecāki, iespējams uzzināt vecāku viedokli – vai sajūta ir droša, laižot bērnu ar velosipēdu uz skolu. Jautājumus varēs uzdot arī skolas administrācijai, velosipēdu biedrībām un firmām, LATRIT pārstāvjiem.