Policistu_Velobiedriba_logo

DROŠAS BRAUKŠANAS SKOLA

Valsts policijas velobiedrības pārstāvji ne tikai aktīvi sporto un piedalās augsta līmeņa sacensībās, bet ir uzsākuši arī jaunās paaudzes izglītošanu par riteņbraukšanas kultūru un drošas braukšanas iemaņām. Vairākas reizes mēnesī sadarbībā ar Rīgas reģiona Pašvaldības policiju dažādās Latvijas pilsētās tiek rīkotas mācību stundas jaunajiem riteņbraucējiem.
Mācību laikā jaunajiem satiksmes dalībniekiem, galvenokārt vecumā no 8-14 gadiem, ir iespēja atkārtot būtiskākās ceļu satiksmes noteikumu prasības un pārbaudīt savas zināšanas par pārvietošanos ceļu satiksmē, iepazīties ar drošas riteņbraukšanas pamatiem, kā arī apgūt drošu riteņbraukšanu praksē, kopīgi ar policijas darbiniekiem dodoties izbraucienā pa tuvējo apkārtni.
Kā norādīja policistu velobiedrības dibinātājs Zintis Gailis, bērnu un jauniešu izglītošana riteņbraukšanas kultūras jautājumos ir viena no galvenajām velobiedrības prioritātēm, kas nākotnē nesīs neatsveramu ieguvumu kopējai satiksmes drošībai.
„Tā veicinās gan labāku izpratni par ceļu satiksmi un drošību no velobraucēju puses, gan kopumā radīs lielāku savstarpēju sapratni un uzticēšanos starp visiem ceļu satiksmes dalībniekiem – kājāmgājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem,” sacīja Z.Gailis.
Līdz šim policistu velobiedrības un Pašvaldības policijas kopīgās apmācības bērniem notikušas Ikšķilē, Tīnūžos un Inčukalnā. Paredzēts, ka tās turpināsies arī septembrī un oktobrī citās Latvijas pilsētās.

Publicēts  28.08.2013.  www.reitingi.lv / Latvija / Sabiedrība, drošība / Policistu velobiedrība izglīto bērnus par drošu riteņbraukšanu