Policistu_Velobiedriba_logo

Pasaules policistu veločempionāts Spānijā

Mūsu ceļš ar busu  uz Spāniju virzija cauri Lietuvai, polijai, Vācijai , Francijai un beidzot Spānija. Pēc 30 stundu un 3300 km nobrauktā ieradāmies . Barsalonā, pēc tam 80 km aiz Barsalonas  kurorta pilsētā Salou. Visa apkārtne bija kalnaina un sausa, ar maziem krūmveidīgiem kociņiem, palmām , kaktusiem, vidusjūras klimats +26 grādi. Laika apstākļi bija mainīgi. Visai eiropai cauri bija tikai 9 gradi un iebraucot Spānijas teritorijā strauja klimata  un faunas maiņa Creļš bija nogurdinošs,garš. Savā pagaidu dzīves vietā apmetāmies pusnaktī. Otrā rītā bija jau jadoras uz Salau pilsētu, kur notika komandu reģistrēšanās.  Trad sekoja trenniņi, gan trasē pa šoseju, gan izdevās divi trenniņi kalnos trasē kur notika kalnu divriteņu sports. Pateicoties savlaicīgai ierašanās un trenniņiem , mums izdevās uzlabot savus rezultātus salīdzinot ar pagājušā gada Z īrijas startu. 17. maijā Salou pilsētā norisinājās sacensības  grupas braucienā par šoseju. Ieradušās bija no 7 valstīm. Nīderlandes velopolicijas sportisti, Kolumbija, Dānijas sportisti uc, un to starpā arī mēs no Latvijas. Mūsu komanda bija vienotās drēbēs, kas apkārtējiem izraisīja lielu interesi, karogi apkārtējiem gan skatītājiem gan dalībniekiem izraisīja lielu interesi. Viņi brīnijās par mums latviešiem . Kas tie tādi, kas cīnīsies ar spēcīgiem klubu velobraucējiem. Juris Visockis un Gatis Detlavs parādija, ka ar latviešiem ir jārēķinās, jo agrāk vai vēlāk mēs varam sagādāt daudziem vadošiem sportistiem galvas sāpes. Starts šosejas braucienam sākās dienā, kad saule visus cepināja, tas liecināja , ka 120 km brauciens būs grūts. Bija jāpieveic 6 apļi . J.Visockis labi brauca un bija vadošā grupā 4. Pēdējā aplī sekoja Kolumbieša izrāviens kalnā, kas lika 12 cilvēku grupai izrauties no pamatgrupas. Ka pastāstīja J.Visockis, tad brauciens bija ” taktiskā spēle”  no tiem kuri runāja spāniski. Gala rezultāts uzdrīkstēšanās trūkums un izcīnīta grupā  Juris 7 vieta un Gatis 25  vieta. Uz sacensībām pulcēja  vairāk , ka 100 dalībniekus.Nedaudz mums pietrūkās līdz godalgotam trijniekam.
18. maijā notika kalnu divriteņu sacensības, kas norisinājās mazā pilsētiņā Vilafortuny. Bija ļoti labi saorganizēts un mēs gatavi bija cīņai. Pateicoties trenniņiem trasē  mums radās iespējas, ka labi nostartēsim. Šajās scensībās piedalījās tikai Spāni no dažādiem sporta klubiem, un vienīgie mēs latvieši , kas apliecina savu vietu Pasaules Policistu velosportā. Trases aplis bija 10 km gars, katrai vecuma grupai bija jāpievar  vai nu 3 apļi vai 4 apļi. Vidējais atrums sasniedza 11 km stundā. 5 km bija kāpumā pa kalnu un 5 km nobrauciens par klinšainu trasi ar Downhill elementiem. Tase bija bistama , prasīja tehnisko nodrosinājumu un bija ļoti tehniska trase, ar straujām virāžām, stāviem nobraucieniem, akmeņaina, slidena , īsak sakot trase ļoti grūta. Braucot kalnā no karstuma un fiziskās slodzes gandrīz sirds pa muti leca ārā.Bija sacensībās ļoti daudz traumu, Mūsu komanda neguva nopietnas traumas, kautgan nobražumi uz kājām un rokām bija. Sacensībās medicīna strādāja uz pilnu atdevi, daudz traumas. Man pašam izdevās labs starts. Dalībnieki manā grupā bija 18, finišēja 11 sportisti , es ieņēmu 7. vietu. Pēc finiša Spāni pan sita pa plecu un rādija īkšķi, ka labi nobraucis. Pārējie savās grupās ieņēma Juris 11 vieta, Gatis 16 vieta, Normands  7 vieta. Tas ir labs rādītājs un Latvijas VP komanda piesaka sevi kā velo lielvalsti citu velo lielvalstu vidū, kā arī piesaka savu dalību turpmākai dalībai Eropas policistu sporta spēlēm Briselē, Jūlija mēnesī.