Policistu_Velobiedriba_logo

Veloinspekcija

POLICISTU VELOBIEDRĪBA apkopoja savu skatījumu velo inspekcijas dienā par veloceliņu Kaņepes Kultūras centrs-Berģi. Kopumā konstatējām, ka šāds veloceliņš pastāv. Braucot pa veloceliņu, konstatējām to, ka tas aiziet prom no Brīvības ielas, metot līkumu, tādā veidā veidojot ne pārāk ērtu nokļūšanu no Rīgas centra līdz Berģiem.
Vietās veloceliņš bija iezīmēts, bet iezīmētās robežas ir jau nodilušas. Braucot un apstājoties pie luksoforiem sanāk ilgi gaidīt. Nogriežoties no K. Valdemāra ielas un braucot par Zirņu ielu, šis veloceliņa posms vispārīgi nav atzīmēts un nav skaidrība nekāda par veloceliņa esamību. Šeit arī gājēji haotiski pārvietojas. Izbraucot uz Brīvības ielas, ir tā pati problēma , kas saistīts ar veloceliņa iezīmēšanu. Sākoties jaunam veloceliņam posmā no Brīvības un Vairoga ielas krustojuma, veloceliņa kvalitāte ir laba, izbūvēts ar sarkanu asfaltu tā ir iezīmēta, bet ir jau iezīmētās vietas padilušas, kas prasa atjauninājumu.
Jugla veloceliņa posmā starp Murjāņu ielu un Juglas ielu 100 m posms nav iezīmēts un veloceliņš saplūst ar gājēju celiņu. Šajā posmā ir auto pieturas , kur pulcējas daudz cilvēku, līdz ar to veidojas haotiska situācija šajā posmā, kā arī avārijas situācijas. Zem jaunās pārbrauktuves Juglā veloceliņš zem tilta nav iezīmēts . Izbraucot zem tilta tunelis ir bīstams . nevar redzēt pretim braucošos vai arī gājējus. Tas izraisa avārijas situācijas. Šajā posmā nepieciešams zem tuneļa uzstādīt spoguļus. Braucot aiz pārvada līdz Berģiem veloceliņš daļēji iezīmēts, un nav skaidrības par gājējiem paredzēto kustības joslu, kā arī velosipēdistiem par veloceliņu.
Apkopojot visu uzskatam , ka nepieciešams veikt sekojošus uzlabojumus, izvietot iepriekš minētā vietā zem tuneļa spoguļus, visu veloceliņu iezīmēt ar kvalitatīvām krāsām, tādā veidā norobežojot gājēju celiņu no veloceliņa. Veloceliņa segumam jābūt sarkanā krāsā, kas aizliegtu gājējiem pārvietoties par veloceliņu tas būtu drošības uzlabojums .Šķērsojot krustojumus, kur ir luksofori zaļai gaismai ir jāiedegas ātrāk, tas ļautu ātrāk nokļūt līdz Rīgas centram vai Berģiem. Veloceliņam tomēr būtu jāvirzās gar Brīvības ielu, tādā veidā laiks tiek ieekonomēts, un tūristiem vienkāršāk būtu orientēties Rīgā.
Mūsu redzējums, konstatētie trūkumi, ieteikumi ir nosūtīti Velo informācijas centram, kas tālāk apkopos iesūtītās informācijas un tālāk ieteikumus nosūtīs Rīgas domes Satiksmes departamentam velo infrastruktūras un drošības uzlabošanai Rīgā posmā Rīgas centrs-Berģi.